התקשרי עכשיו לקבוע תור ישירות
מול המתאמת הקלינית:
054-5485062

לפרוסקופיה

מקום הטיפול:

הרצליה מדיקל סנטר, אסותא רמת החייל, ביה"ח רפאל

משך הטיפול:

30-120 דק'

זמן החלמה:

14-30 יום
הלפרוסקופיה ברפואת נשים מודרנית מהווה כיום את כלי האיבחון והטיפול היעילים ביותר לפתולוגיות של הרחם ( שרירנים, אדנומיוזיס), ציסטות שחלתיות, כריתת שחלות מניעתית לנשאיות גן BRCA, פתולוגיות חצוצרתיות (חסימת חצוצרות) וטיפול באנדומטריוזיס. המנעות מפתיחת הבטן בחתכים וביצוע אותו ניתוח דרך פתחונים מזעריים מאפשר החלמה והתאוששות מהירה עם תוצאות קוסמטיות עדיפות.

לד"ר כהן ניסיון למעלה מ-20 שנים בביצוע לפרוסקופיות ניתוחיות  , והיה מחלוצי המנתחים הלפרוסקופיים המתקדמים לכריתת שרירנים ורחם בארץ.

מהי לפרוסקופיה ברפואת נשים

פעולת אבחון וטיפול בממצאים אגניים-ברחם, בשחלות ואיברי הבטן בטכניקה זעיר-פולשנית. בשיטה זאת במקום לבצע חתך גדול כמו בניתוח קיסרי, מבצעים 3-4 חתכים מזערים של 5-10 מ"מ, ודרכם ע"י שימוש במערכת של מצלמת וידאו וכלי ניתוח זעירים מבצעים הניתוח.

מהן יתרונות הניתוח הלפרוסקופי

 • חתכים זעירים בעור (5-10 מ"מ) ללא תפרים חיצוניים הדורשים הסרה, תוצאה קוסמטית עדינה.
 • תוצאות קליניות משופרות
 • דיוק בביצוע הניתוח והימנעות מפגיעה ברקמות שכנות
 • פחות דימום
 • פחות סיבוכים
 • אשפוז קצר-שחרור בתוך 24 שעות לאחר הניתוח.

חזרה לשגרת החיים בזמן קצר, תקופת החלמה של 10-14 יום.

מה מבצעים בלפרוסקופיה

אני מבצע את מרבית הניתוחים הגינקולוגיים בגישה לפרוסקופית:חצוצרות: הפרדת הידבקויות (במקרי אי-פוריות וכאבי אגן), פתיחת הידרוסלפינקס Neosalpingostomy), קשירת חצוצרות (למניעת הריון), כריתה או ניקוז חצוצרות (במקרי הריון חוץ-רחמי).
שחלות: כריתת ציסטה (כיס מלא ברקמה נוזלית או מוצקה, הגורם לכאבים אגניים, דימומים לא סדירים ואי-פוריות), כריתת שחלות (מניעתית במקרי נשאות של גן BRCA בנשים שלקו בסרטן שד).
רחם: כריתת שרירן (מיומה=גידול שפיר של שריר הרחם), כריתת רחם.
טיפול באנדומטריוזיס: כריתת נגעים שטחיים ועמוקים וצריבתם.

האם גודל הרחם הוא גורם מפריע להוצאת הרחם בלפרוסקופיה

נדיר מאד שניתוח שמתחיל מראש כלפרוסקופי יהפוך לניתוח פתיחת בטן. המיומנות הרבה שרכשתי בארץ ובחו"ל, השתלמויות ארוכות (בצרפת ובלגיה), וקצרות (קורסים וכנסים שנתיים), וניסיון של למעלה מ-15 שנים בביצוע הניתוחים הלפרוסקופיים מסייעת לי להימנע מפתיחת הבטן, גם במקרים של רחמים גדולים המגיעים עד הטבור, או נשים אחרי ניתוחים קיסריים חוזרים יכולות להנות מניתוח לפרוסקופי אצלי.

איך אני מבצע ניתוח לפרוסקופיה

 • לאחר שיחת היכרות ווידוי הטוויה לניתוח המתאים לאחר בדיקה במרפאתי, נקבע תור לניתוח הלפרוסקופי, לפני הניתוח מתקיימת פגישה עם רופא מרדים ואז תוכלי לקבל ייעוץ לגבי ההרדמה.
 • בכניסה לחדר ניתוח, אמתין לך ולמלווה שיגיע עימך, ואלווה אותך עד לכניסה לחדר הניתוח והתחלת ההרדמה.
 • בסיום הניתוח, אצא לשוחח עם מלוויך/משפחה, ולמחרת בבוקר אגיע לביקור ושחרור הביתה.

אני מאמין ביחס וקשר אישי ולוויי של המטוכפלת עד החלמתה המלאה, ולכן אני מאפשר זמינות טלפונית ישירה בנייד בכל עת ובכל עניין.

  לקביעת תור חייגי 054-5485062
  דילוג לתוכן